تبلیغات
مذهبی سیاسی - حقانیت شیعه بر سنی

مذهبی سیاسی

یکشنبه 22 دی 1387

حقانیت شیعه بر سنی

نویسنده:   

اختلاف شیعه(پیروان علی علیه السلام) و سنی (پیروان سه خلیفه) از زمانی اغاز شد که حضرت محمد در زمان پایانی عمر خود از خداوند وحی دریافت کرد که برای خود جانشین انتخاب کند اگر این کار را انجام ندهد رسالتش را به پایان نرسانده و خداوند او را از مردم در امن نگه می دارد (ماعده 67)

 

ایات و احادیث حقانیت امام علی را بر دیگر خلفا ثابت می کند من چند تا از این ایات و احادیث را برایتان می اورم حالا با شما است این ایات را قبول کنید یا اینکه سنی شوید:

حدیثی از پیامبر : هرکس بمیرد و امام وقت خود را نشناسد به مرگ جاهلیت رفته.

 

آیه ولایت (ماعده 55): ولی شما تنها خدا و رسول او است و کسانی که ایمان آوردند و نماز به پا می دارند و زکات می دهند در حالی که رکوع می کنند. این ایه مربوط به زمانی است حضرت علی در حال نماز بوده و شخص فقیری از حضرت علی طلب چیزی می کند و او در حین رکوع انگشترش را به آن شخص می دهد. ایه از این شفافتر که حقانیت حضرت علی رو نشان می دهد والا چی بگم دیگه از این سنی ها و شیعه هایی که هنوز هم در شکند که شاید سنی ها بر شیعه ها مقدم ترند.

 

آیه تطهیر (احزاب 33): همانا خداوند اراده کرد که دور گرداند از شما اهل بیت پلیدی و ناپاکی را و شمارا کاملا پاک و طاهر قرار داد. حضرت علی جز اهل بیت بوده و پاک مطهر  است و این چنین شخصی لایق خلافت است و خلفا حق چنین آدمی را ضایع کردند.

 

حدیث ثقلین مشهور ترین حدیث پیامبر: من در میان شما دو چیز گرانبها می گذارم کتاب خدا و عترتم اهل بیتم را تا وقتی که به این دو تمسک جویید هرگز گمراه نمیشوید و این دو هیچ گاه از هم جدا نمی شوند تا در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.

 پیامبر خود می گوید که تا وقتی اهل بیت او (حضرت علی جز اهل بیت) تمسک جوییم یعنی پیرو حضرت علی باشیم گمراه نمی شویم و این سنی ها هستند که گمراه شدند و حقانیت علی را قبول نکردند پیرو عمر شدند و سخنان کسی را که نه خداوند آن را تایید نکرده و نه پیامبر قبول می کنند

 

آیه جابر  (نساء 59): ای مومنان خدا و پیامبرش را اطاعت کنید و صاحبان امر که از شمایند. بعد از پیامبر کسی صاحب امر نمی شود جز حضرت علی (ع)

 

حدیث مهم از پیامبر (غدیر) : هرکس که من ولی و سرپرست اویم علی نیز ولی و سرپرست اوست. بعضی از افراد سنی و شیعیان شکاک بر این باورند که ولی به معنی دوست است و پیامبر او را به زمامداری جامعه انتخاب نکرده و لی باید به چند نکته توجه کنیم :

1-پیامبر این سخن را بین 110 نفر از حجاج که از تمام نقات جهان آمده بودند گفت تا این سخن به گوش تمام مسلمانان برسد.

2-و اگر مولا به معنی دوست بود ابلاغ نکردن ان نمی توانست برابر انجام ندادن رسالت پیامبر باشد.

3-هیچ عقل سالمی قبول نمی کند که پیامبر در ان روز این همه مسلمان را جمع کند و بگوید که علی تنها دوست من است ، این سخن را مردم از قبل میدانستند.

 

هر چه بود من گفتم حالا انتخاب با شما است می خواهید شیعه بمانید یا سنی  و یا هیچ کدام .

 

 

 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران