تبلیغات
مذهبی سیاسی - حالا همون که منتظر بودید دین اسلام بزرگترین و حقیقی ترین دین در جهان

مذهبی سیاسی

عقیده یهود درمورد اسلام، مخصوصاً تشیع چیست؟

 بعضی از افكار یهودیان نسبت به اسلام در قرآن كریم آمده است كه قرآن با شدت با این افكار مقابله می‌كند. از لابه لای این افكار می‌توان با عقاید یهود نسبت به مسلمانان و حتی غیر مسلمانان آشنا شد. ما ابتدائاً به بعضی از عقاید آنها كه در قرآن كریم آمده است اشاره می‌كنیم و سپس در مورد عقاید دیگر آنها نیز بحث خواهیم كرد.
عقاید یهود در قرآن
از جمله عقاید یهودیان كه در قرآن كریم به آن اشاره دارد، عدم عذاب دائمی برای یهودیان، پول پرستی یهود، جواز تصرف و غصب اموال عرب، نژاد پرستی و ... می‌باشد كه در ذیل توضیح مختصری در مورد آنها می‌دهیم.
الف. عدم عذاب دائمی
این عقیده یهود كه خداوند آنها را برای همیشه عذاب نمی كند در آیه 80 سوره بقره آمده است و قرآن كریم از زبان آنها نقل می‌كند كه می‌گفتند«هرگز آتش دوزخ، جز چند روزی به ما نخواهد رسید» و در همین آیه خداوند جواب آنان را می‌دهد كه ای پیامبر به آنها بگو«آیا پیمانی از خدا گرفته اید و خداوند هرگز از پیمانش تخلف نمی ورزد یا چیزی كه نمی دانید به خدا نسبت می‌دهید؟!» آری در این آیه شریفه ضمن بیان عقیده آنها با یك بیان منطقی پندار آنها را باطل می‌كند و می‌فرماید: این گفتار شما از دو حال خارج نیست یا باید عهد و پیمان خاصی از خدا در این زمینه گرفته باشید كه نگرفته اید و یا به خدا دروغ و تهمت می‌بندید! در نتیجه این عقیده و امتیازطلبی آنها، با هیچ منطقی سازگار نیست، زیرا هیچگونه تفاوتی در میان انسانها از نظر كیفر و پاداش اعمال در پیشگاه خدا وجود ندارد. و قانون مجازات، تبصره ای به نفع یهود نمی خورد.1
ب. پول پرستی یهود و تفكر مادی
در تاریخ بشر، ملتی در پول پرستی و مال اندوزی همچون قوم یهود دیده نشده است. شاید هم علت آن تفكر مادی پیروان این دین باشد كه بجز ظاهر زندگی مادی به چیز دیگر ایمان نداشته و زندگانی جاویدان سرای دیگر، از نظر آنها مفهومی ندارد. و لذا شهید مطهری می‌فرماید: یهود معتقد به معاد نیست.[2]به هر حال آیه 96 بقره این صفت و تفكر مادی آنها را بیان می‌كند و چنین می‌فرماید:«آنها را حریص ترین مردم حتی حریص تر از مشركان بر زندگی(این دنیا و اندوختن ثروت) خواهی یافت (تا آنجا) كه هر یك از آنها دوست دارد كه هزار سال عمر كند... البته منظور از هزار سال، طولانی ترین عمر است و كلمه هزار، كنایه از بسیاری است؛ چون در عرب آخرین مراتب عدد از نظر فردی است و بیش از آن اسم جداگانه ندارد بلكه با تكرار(هزار هزار) و یا تركیب(ده هزار و صد هزار) تعبیر می‌شود.[3]
ج. نژاد پرستی:
این عقیده یهود كه خود را نژاد برتر می‌دانند بر سایر عقاید آنها مانند چتری سایه افكنده است، تا جایی كه حتی آئین حضرت موسی ـ علیه السّلام ـ را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر كسی از غیر نژاد یهود بخواهد این آئین را بپذیرد برای آنان جالب نیست و لذا در میان ملل دیگر، تبلیغی نداشته و ندارند و آیین یهود را آیین انحصاری خویش دانسته اند. همین وضع خاص آنها سبب شده كه در انظار سایر ملل منفور شوند، زیرا مردم دنیا كسانی را كه برای خود امتیازی قائل باشند هرگز دوست ندارند. و ما می‌بینیم اسلام شدیداً با آن مبارزه می‌كند چون نژاد پرستی، شعبه ای از شرك است.از جمله آیاتی كه نژادپرستی آنها را تأیید می‌كند، آیه 6 سوره جمعه می‌باشد كه خداوند چنین می‌فرماید:«ای پیامبر» بگو: ای یهودیان اگرگمان می‌كنید كه(فقط) شما دوستان خدایید نه سایر مردم، پس اگر راست می‌گویید، آرزوی مرگ كنید.؛
خداوند متعال این ادعای دروغین آنها را رد می‌كند و می‌فرماید: اگر شما راست می‌گویید و دوست خاص او هستید، پس چرا اینقدر به زندگی دنیا چسبیده اید؟ چرا اینقدر از مرگ وحشت دارید؟ چون گفتیم یكی از عقاید آنها تفكر مادّی و پول پرستی است و این دلیل بر این است كه در ادعای خودشان صادق نیستند. آیه دیگری كه نژادپرستی آنها را تأیید و بر آن خط بطلان می‌كشد آیه 18سوره مائده است كه در این آیه چنین می‌خوانیم: «و یهود و نصاری گفتند: ما فرزندان خدا و دوستان او هستیم بگو(ای پیامبر) پس چرا خدا شما را به خاطر گناهانتان مجازات می‌كند؟ بلكه شما هم بشری هستید از مخلوقاتی كه خداوند آفریده است. او به هر كس بخواهد (و شایسته بداند) می‌بخشد و هر كس را كه بخواهد (و مستحق بداند) مجازات می‌كند». با توجه به این آیه شریفه، تنها یهودیان ادعای دوستی و فرزندی خدا را نمی نمودند بلكه مسیحیان نیز در این عقیده با یهودیان شریك بودند.
د: جواز تصرف و غصب اموال عرب
عقیده دیگر گروهی از یهودیان این است كه آنها می‌توانند اموال عرب و حتی سایر ملل را تصاحب كنند و می‌توانند در اموالی كه در نزد آنها به امانت نهاده شده است تصرف كرده و در امانت خیانت كنند. این مطلب از آیه 75 سوره آل عمران فهمیده می‌شود. آیت الله مكارم شیرازی ذیل این آیه می‌گوید: جمعی از یهود عقیده داشتند كه مسؤول حفظ امانتهای دیگران نیستند حتی حق دارند امانات آنها را تملك كنند، آنها می‌گفتند ما در تصرف و غصب اموال عرب مجاز و مأذون هستیم، زیرا آنان مشركند و پیروی از مرام موسی ندارند.
عقاید یهود در تلمود
تلمود: شرح تورات عهد عتیق می‌باشد. در این كتاب آداب و تعالیم و عقاید یهود آمده است كه شاید بتوان گفت: این عقاید به یهودیان امروز كه تورات خود را تحریف كرده اند بسیار نزدیك می‌باشد از جمله مواردی كه در این كتاب آمده است عبارتند از:
1. امتیاز ارواح یهود بر غیر یهود به این جهت است كه ارواح یهود، جزئی از خدا هستند اما ارواح غیر یهود، ارواح شیطانی و شبیه به ارواح حیوانات است و نطفه غیر یهودی مانند نطفه دیگر حیوانات می‌باشد.
2. بر فرد یهودی لازم است كه تمام كوشش خود را صرف جلوگیری از حیات و پیشرفت دیگر ملتها بنماید تا قدرت مطلق تنها برای آنها باشد .... پیش از آنكه یهود بر همه ملتها پیروز شود لازم است كه جنگ به حالت خود باقی باشد.
3. یك فرد یهودی در نزد خدا، از ملائكه بالاتر است و اگر یهودی، آفریده نشده بود بركت از زمین می‌رفت و باران نمی بارید و خورشیدی آفریده نمی شد. ملتهای دیگر مانند سگ هستند و سگ از غیر یهودی بالاتر است.
4. افراد صالح غیر یهودی را بكش. بر یهودی حرام است كه غیر یهودی را از مرگ نجات بدهد.
5. كشتن و غصب مال غیر اسرائیلی، بر اسرائیلی ها جایز، بلكه واجب است.
6. املاك غیر یهود مانند مال متروك است و یهودی حق دارد، آنها را تملك كند.
7. خداوند به یهودیان اجازه داده است كه فرآورده های غیر یهودی را مالك شوند.
8. كشتن افراد مسیحی، لازم است از ناحیه یهودیان عملی گردد.
9. ما تنها ملت برگزیده خدا در زمین هستیم. خداوند به خاطر لطفی كه به ما داشته است حیواناتی از جنس انسان كه عبارت از سایر ملل باشند برای ما آفریده و آنها را مسخّر ما ساخته است زیرا خداوند به خوبی می‌دانسته كه ما نیازمند دو نوع حیوان هستیم: یك نوع حیوان لال، مانند چهارپایان و پرندگان، و یك نوع حیوان ناطق، مانند مسیحی ها مسلمانها، بودایی ها و سایر ملل از شرق و غرب»

پس از مجموع عقاید این چنینی آنها استفاده می‌شود كه عقیده یهود در مورد مسلمانها و اسلام و خصوصاً شیعه مانند سایر انسان های غیر یهودی است یعنی مسلمانها مثل سایر ملل مانند حیواناتی كه در اختیار آنها هستند، آفریده شده اند. غصب اموال جایز و كشتن آنها واجب می‌باشد و یهودی ها می‌توانند فرآورده های مسلمانان را تملك كنند. و این عقاید همانطور كه گفتیم از نژاد پرستی آنها سرچشمه می‌گیرد. و برای رسیدن به اهداف و عقاید خود، با اسلام و پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ برخورد كردند در حالی كه در كتاب آسمانی آنها نشانه های پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ آمده بود، بعد از ظهورش او را تكذیب كردند. در معاملاتی كه با مسلمین بسته بودند، خالف تعهدشان رفتار كردند و در میان آنان فتنه بر پا كردند و وقتی عمر با آنها در مورد خلافت امام علی ـ علیه السّلام ـ بجای پیامبر سؤال می‌كند، صراحتاً با جسارت می‌گویند كه امام علی ـ علیه السّلام ـ لیاقت جانشینی را ندارد.و با جعل احادیث و تحریف و قلب حقایق كه قرآن كریم به آنها نسبت می‌دهد و هنوز هم ادامه دارد، به شدت با عقاید مسلمین برخورد كرده اند. تا جایی كه جمعی از یهود كوشش داشتند كه افراد سرشناس و مبارزی پاكدل، همچون«معاذ» و عمار را به سوی آیین خود دعوت كنند و با وسوسه های شیطانی از اسلام برگردانند اما خداوند نقشه آنها را افشا می‌كرد و درمورد آنها آیه نازل می‌شد كه«آنها فقط خودشان را گمراه می‌كنند و این موضوع را نمی فهمند.»
منبع برای مطالعه بیشتر
برای مطالعه بیشتر می‌توان به كتاب یهود از نظر قرآن تألیف عفییف عبدالفتاح طبّاره (با ترجمه علی منتظمی، مؤسسه انتشارات بعثت) ص 20 تا ص 252 رجوع كنید.
قال الله تعالی:

انتشار كتابی در مورد اسلام و قرآن توسط دانشگاه نوتردام آمریكا
انتشارات دانشگاه نوتردام پرس كتابی با عنوان «گشایش قرآن، معرفی كتاب مقدس اسلام» را چاپ و منتشر كرد.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از رسا، این كتاب كه نویسنده آن كشیش والتر اچ واگنر است، معرفی جامع و كاملی برای خوانندگان غیر مسلمان است كه خواهان آشنایی با اسلام و معارف قرآن می‌باشند.

انتشارات دانشگاه نوتردام پرس این كتاب را به عنوان كتابی تعریف كرده است كه حضرت محمد (ص)، قرآن و نخستین جامعه مسلمان را در بخش‌های مختلف تاریخی، جغرافیایی، اجتماعی بررسی كرده و روابط میان مسلمانان، یهودیان و مسیحیان را مورد بررسی قرار می دهد.

لازم به ذكر است واگنر نویسنده این كتاب خود یك كشیش لوتری است و از سال 1993 در دانشكده علوم دینی موراویان تدریس كرده و كتب تاریخ اسلام و مسیحیت، قرآن و انجیل را نیز نوشته است.


 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران